Mert Başaran dolar alacakları uyardı! Yatırımcılara kazandıracak açıklamasını böyle duyurdu

Yatırımcılar, ellerindeki sermayeyi çeşitli yatırım araçlarıyla değerlendirmeye çalışıyorlar. Son dönemde dolar, altın ve kripto paralardaki hareketlilik özellikle dikkat çekici. Ancak, Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dolar ve altındaki düşüşler yatırımcıları tedirgin etti. Bu durumda birçok uzman, yatırımcıların endişelerini gidermeye çalışıyor.

Başaran, “Dolar mı yoksa Altın mı?” gibi sorulara açıklık getirerek enflasyonun etkili olduğu bir ortamda doların artış göstermesinin doğal olduğunu vurguladı.

Doların artacak olması, dövizin artma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylememe rağmen, ‘döviz alın’ diyenlere şunu sesleniyorum: niye döviz alın diyorsunuz? Bakın, kritik nokta şu: Döviz artmayacak demiyorum, ama döviz arttığında altın her zaman daha çok artmıştır. Tarihe bakın lütfen, 20 yıllık, 30 yıllık, 40 yıllık, 50 yıllık. 1970’ten beri bakın, dolar ne kadar artmışsa, altın ondan hep yüzde 50 daha fazla artmıştır. Altın, 100 kat artmış doları 50’ye çarpmış, dolar 50 dolar olmuş” şeklinde konuştu.

ENFLASYONU NASIL YENEBİLİRSİNİZ?

Başaran, döviz konusunda eleştirilerinde haklı olduğunun vurgularken, altın alımı ile enflasyondan korunacağının altını çizdi. Başaran, “Doların enflasyonunu yeneceksiniz ve Amerikan Merkez Bankası’na fayda sağlamayacaksınız. Bunu da birileri bence istemiyor. Yoksa benden çok daha bilgili adamlar bunu bilmiyor olamaz. O yüzden paranızı kaptırmayın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x