Taylor Swift ve Emily Dickinson kuzen çıktı

İnsanların şeceresini araştıran Ancestry şirketi, ünlü pop şarkıcısı Emily Swift’in soyağacını araştırdı. Şirket, Swift ile Amerikalı şair Emily Dickinson’ın 6. dereceden kuzen olduklarını açıkladı.

Ancestry Instagram hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Sakin olmamız gerekiyor… ama büyük bir haberimiz varken nasıl sakinleşebiliriz? Ünlü Amerikalı şairler Taylor Swift ve Emily Dickinson 6. dereceden kuzenler.”

BÜYÜK BÜYÜK BABALARI AYNI

Ancestry’ye göre Swift ve 1830-1886 yılları arasında yaşayan Dickinson, 17. yüzyılda yaşamış bir İngiliz göçmenin soyundan geliyor. Swift’in 9. büyük büyükbabası ve Dickinson’ın 6. büyük büyükbabası Windsor, Connecticut’a ilk yerleşenlerden biri.

Swift’in 2020 tarihli ‘Evermore’ isimli albümü, Dickinson’ın doğum günü 10 Aralık’ta duyurulmuştu. O dönem bazıları ise albümün adının Dickinson’ın ‘One Sister Have I in Our House’ şiirinden geldiğini savunmuştu.

Swift, Nashville Songwriters Association International tarafından verilen bir ödülde Dickinson’a atıfta bulunmuştu. Daha önce Shakespeare uzmanı Sör Jonathan Bate, Taylor Swift’i Shakespeare ile kıyaslamış ve sanatçı için ‘gerçek bir ozan’ tanımlamasını yapmıştı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x